Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Pes skočil do Vltavy, sám se z ní však dostat nedokázal

Pes skočil do Vltavy, sám se z ní však dostat nedokázal

Strážníci z Poříčního útvaru ho za pomoci lezeckého vybavení dostali na břeh. Tam vběhl do náruče šťastné paničky.

Záchrana psa
5. listopadu 2019 - 12:30

Na příjezdové cestě vedoucí k ostrovu Žofín čekala na příjezd strážníků zoufalá žena. Byla na procházce se psem, který se jí zničehonic vysmekl z vodítka, přeskočil zídku a vrhl se do řeky. Vyprošťovací akce začala přípravou improvizovaného záchranného zařízení. Poté se jeden ze strážníků pomocí lezeckého vybavení spustil do cca 6 metrové hloubky, z břehu ho jistili jeho dva kolegové. Vystresovaného, ale nezraněného psa zachytil a umístil do připraveného zařízení. Následně je strážníci na břehu vytáhli oba nahoru. Pes se okamžitě vrhl do náruče šťastné majitelky. Záchrana zvířete proběhla na žádost kolegů hasičů v sobotu večer a trvala přibližně 40 minut.


Jeden opilý na elektrokoloběžce, druhý na osobním přepravníku tam, kde neměl, co dělat. Opilý na elektrokoloběžce a v protisměru. Navíc před strážníky ujížděl. Nadýchal 2,32 ‰. Přestupky 52 letého muže se bude zabývat správní orgán. To mladík na osobním přepravníku se samovyvažovacím zařízením vjel i přes zákazové značky na Staroměstské náměstí. Pokutu ve výši 500 korun zaplatil na místě.

Autohlídka městské policie projížděla Jungmannovou ulicí a v protisměru se řítil muž na elektrokoloběžce. Pokyny strážníků, aby zastavil, zcela ignoroval. Strážníci ho začali pronásledovat Palackého ulicí, kde ho nakonec zastavili. Z muže byl silně cítit alkohol, ale podrobit se dechové zkoušce odmítl. Poté, co strážníci přivolali na místo Policii ČR, začal 52 letý cizinec spolupracovat. Strážníci u něj naměřili 2,32 promile alkoholu v dechu. Jeho přestupky, kdy nerespektoval dopravní značení, opakovaně neuposlechl výzvy strážníků a jízdu pod vlivem alkoholu, se bude zabývat správní orgán.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)