Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Smutný příběh s dobrým koncem

Smutný příběh s dobrým koncem

V Roztocké ulici v Praze 6 byla 9.června nalezena fena maltézského psíka.

Fenka po operaci
13. července 2019 - 12:30

Dvanáctiletá vyhublá fenka, kterou nálezce přivezl do trojského útulku MP Praha, byla ve velmi zanedbaném stavu. Měla silně zplstnatělou a znečištěnou srst, extrémně přerostlé drápy, nemocné oči, zánět dásní a uší, špatný chrup, velkou tříselnou kýlu a čtyřikrát zlomený ocas.

Ošetřovatelé ji nejprve zbavili přerostlých drápů a zplstnatělé srsti, pak následovala léčebná koupel. Po ošetření očí a uší a laboratorním vyšetření krve přišlo na řadu to nejdůležitější – náročná operace velké tříselné kýly. Vzhledem k tropickému počasí a věku fenky se čekalo aspoň na mírné ochlazení, úspěšný operační zákrok proběhl 3. července. Narkózy bylo využito také k ošetření chrupu a dásní.


Po odstranění stehů a ukončení léčby bude velmi hodná a trpělivá fenka zařazena do nabídky k osvojení.  Doufáme, že najde starostlivějšího páníčka, než byl ten předešlý.

Městská policie připravuje během prázdnin preventivní akce na pražských cyklostezkách

Během prázdninových měsíců budou na několika pražských cyklostezkách probíhat preventivní akce zaměřené na dodržování povinností cyklistů. Strážníci preventisté spolu s cyklohlídkou budou na mobilním stanovišti upozorňovat na nedostatky v chování nebo vybavení cyklistů a jejich kol. Pokud počasí dovolí, bude prevence probíhat ve stanovených dnech od 10.00 do 18.00 hodin. První akce se koná 16. července na cyklostezce A233, na konci ulice U Břehu v Hostivaři.

Prazskenovinky.cz informovala Jiřina Ernestová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)