Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Starosta Hanzlík v Praze 16 vstupuje do třetího funkřního období

Starosta Hanzlík v Praze 16 vstupuje do třetího funkřního období

Zastupitelé Městské části Praha 16 vybrali na svém ustavujícím zasedání konaném dne 10. listopadu nové vedení radnice na funkční období 2014-2018.

Hlasování
15.listopad 2014 - 08:30

Starostou byl jednomyslně zvolen Mgr. Karel Hanzlík, který tak – stejně jako první muž radotínské radnice v polistopadovém období Ing. Jiří Holub – vstupuje do třetího funkčního období v řadě.

Vedle starosty zastupitelé rozhodli o dalších členech užšího vedení městské části. I. zástupcem starosty byl zvolen Mgr. Miroslav Knotek, II. zástupcem starosty Ing. Milan Bouzek a dalšími členy 5členné rady Ing. Jan Farník a Ing. Petr Binhack (všichni ODS). Složení tedy zůstalo totožné jako v předchozím volebním období.

Mgr. Karel Hanzlík po poděkování za podporu od voličů i zastupitelů (kromě něj, který se zdržel hlasování, všech zbývajících 14 členů ZMČ mu dalo hlas jako „staronovému“ starostovi) podtrhl ještě jeden důležitý aspekt místní politiky: „Přestože ODS dosáhla v komunálních volbách v Radotíně excelentního výsledku 69,5 % hlasů a má 12 z 15 zastupitelských mandátů, nadále ctíme pravidlo z minulého volebního období – jako předsedy obou výborů zastupitelstva navrhuji opoziční zastupitele.“ 

Zastupitelstvo MČ Praha 16 na jeho návrh opětovně zvolilo předsedou Finančního výboru ZMČ Jana Kořínka (ČSSD), a tak jediným nováčkem v nejvyšších orgánech je na pozici nově zvoleného předsedy Kontrolního výboru ZMČ Mgr. Luděk Sedlák (TOP 09).

Ve svém projevu rovněž dále vyzdvihl opakovanou, z pohledu republikových údajů nadprůměrnou radotínskou voličskou účast, která svědčí o sounáležitosti a zodpovědnosti občanů k místu, kde žijí. V závěru svého projevu přiblížil nejdůležitější úkoly, které bude radotínská radnice muset řešit a plnit a nezapomněl i pogratulovat všem zvoleným zastupitelům s vírou v korektnost a konstruktivní přístup k řešení stanovených úkolů pro období let 2014-2018. Prazskenovinky.cz informovala Kateřina Drmlová z Městské části Praha 16, Praha-Radotín.

(jv,foto:P16)