Svátek má: Bořek

Regiony

Velikost textu:

Domov pro seniory Zahradní Město otevřel rekonstruované pavilony

Domov pro seniory Zahradní Město otevřel rekonstruované pavilony

Slavnostním otevřením Domov pro seniory Zahradní Město uvedl do plného provozu čtyři rekonstruované pavilony.

Domov pro seniory Zahradní Město
1. října 2018 - 12:30

Zařízení tak v současnosti získalo 102 nových lůžek a kvalita prostředí se výrazně zlepšila. Otevření se zúčastnil radní hl. m. Prahy Daniel Hodek a předsedkyně výboru pro sociální politiku pražského zastupitelstva.

Domov pro seniory Zahradní Město (DSZM) poskytuje dva druhy pobytových služeb a podporuje seniory od 65 let věku, kteří se z důvodu věku či zdravotního stavu ocitli v nepříznivé sociální situaci a potřebují pomoc druhé osoby.

„Hlavní město samozřejmě má samozřejmě povinnost se o své seniory starat co nejlépe. Stále se snažíme rozšiřovat nabídku poskytovaných služeb a současně velmi dbáme na prostředí, v němž naši klienti žijí. Nikdo si nesmí myslet, že na seniorech již nezáleží. Právě na tom, jak dokáže splatit seniorům jejich celoživotní práci a úsilí, se pozná úroveň celé společnosti,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro sociální oblast Daniel Hodek.

Areál domova prošel v posledních letech zásadní proměnou. V roce 2010 byla dokončena stavba pavilonů D a E, v roce 2015 byla ukončena výstavba pavilonu F a letos, v roce 2018, byla dokončena rekonstrukce pavilonů A, B, C. V současné době se jedná o komplex osmi budov tj. A, B, C, C1, C2, D, E, F. Ubytovací část je umístěna v pavilonech A, F, D.


„Obnovou získal domov 102 lůžek, tím se navýšila celková kapacita zařízení na 318 lůžek. Výrazně se zkvalitnilo prostředí pro ubytování i provozní zázemí a možnosti zajištění soukromí klientů. Ti budou mít k dispozici 28 jednolůžkových a 145 dvoulůžkových komfortních pokojů vybavených novým nábytkem včetně ledničky a televize,“ dodala ředitelka DSZM Simona Zahrádková.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)