Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Pražští strážníci ze skupiny "taxi" opět v akci

Pražští strážníci ze skupiny "taxi" opět v akci

Hned dvakrát během čtyřiadvaceti hodin strážníci městské policie pomohli pasažérům taxi.

Ilustrační foto
27. ledna 2018 - 12:30

V prvním případě vrátili cizince mobilní telefon, který zapomněla ve vozidle smluvní přepravy, ve druhém vrátili cizinci peníze z předraženého jízdného.

Ve čtvrtek během dne zavolala na linku tísňového volání pražských strážníků zoufalá cizinka s tím, že si ve vozidle taxi zapomněla svůj mobilní telefon. Operátor ihned vyrozuměl strážníky ze skupiny taxi, kterým se povedlo podle stvrzenky nalézt řidiče. Ten poté, co vozidlo prohledal, skutečně na zadním sedadle nalezl mobilní telefon a slíbil, že ho nechá na letišti na stánku svého dispečinku. Zde si ho za doprovodu hlídky městské policie také cizinka vyzvedla.


Případ předraženého jízdného řešila noční směna strážníků o několik hodin později. Přímo na ni se obrátil manažer jednoho hotelu z centra Prahy s tím, že si jejich hotelový host vzal vozidlo taxi z Kozí ulice do ulice Žitná a za přepravu zaplatil 650 korun, což se mu zdá moc. Při tom obvyklá cena za přibližně tříkilometrovou trasu činí 150 korun.  Strážníci ze skupiny taxi vyhledali řidiče, který s nimi dojel do hotelu a rozdílnou částku návštěvníkovi Prahy vrátil. Podezření na přestupkové jednání strážníci oznámí příslušnému správnímu orgánu.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.parl.l)