Svátek má: René

Komentáře

Živnostníci, poslední vlády nás hladí tak, že nás vyhladí

Jsme skupinou, která se těžko ovládá, protože spoléháme sami na sebe a na svůj úsudek. Na druhé straně právě proto se nedokážeme spojit, ani když nám hrozí zánik.

Po roce 1948 s námi komunisté zatočili tak, že z nás za pár let udělali součást historie. Označili nás nálepkou „třídní nepřítel“ a tak sliby nesliby hezky nás poslali do továren, uhelných či uranových dolů a mladé do praporů PTP. Byli jsme odstraněni jako překážka na cestě k světlé budoucnosti.

Proč nás ale likvidují dnes? V kapitalismu jsme přece solí ekonomiky a politicky jsme bezzubí, což se potvrdilo právě po únoru 1948. Proč nebo čím jsme hrozbou dnes. Možná, že ti, co vracejí kolo dějin trochu zpátky, dostali strach, že naše vzpomínky na dědy a pradědy, tradice a snaha udržet normální svět způsobí, že začneme sypat písek do soukolí politické mašinerie s cílem zastavit návrat vlády jediné nejmoudřejší euro-strany, spojující tentokrát revoluční elitu kontinentu.

Tak jako ti včerejší revolucionáři nelikvidovali živnostníky za to, co udělali nebo neudělali, ale pro to, co by mohli udělat, tak ti dnešní by nás raději viděli na místech, o která, v případě vzdoru nebo dokonce odporu, můžeme přijít. Předsudečnou nenávist už máme a my jsme možná předsudečný problém. Političtí kapitáni v téměř celé Evropě nahnuli své koráby nalevo a to tak, že už nabírají vodu a hrozí potopení do socialistického moře. Bohužel  stejně jako při prvém pokusu o výstavbu ráje se mnoho z nás stalo obětí omylu. Poprvé se domnívali, že se stanou samozřejmou součástí nového světa a dnes se domnívají, že strany, které o sobě tvrdí, že jsou pravicové, je nemohou vrátit do budování socialistické společnosti.Z EU se pomalu, spíš rychle, stává svaz moderních kolonií Německa společně kráčející k nové islámské kultuře. Odejít z této společnosti se nám nepodaří pro naši pohodlnost, zbabělost a prodejnost našich politiků. Islám se stane i s jeho mlácením žen a sňatky dětí pro mnohé východiskem z morálního úpadku společnosti popularizující homosexualitu a sexuální mnohobarevnost, ale hlavně z pocitu strachu, protože stát jim jinak nebude schopen ani ochoten ochranu poskytnout. Tak jako jsme chodili na politické schůze, přednášky a školení, budeme chodit do mešit. Snahy o ovládnutí Evropy nebo alespoň její části byly poměrně časté, ale nikdy to nešlo tak snadno. Víte někdo jak je to možné? Staletími nezměněný islám nevychladl a stále se šíří. Ten tak snadno nesetřeseme jako ideologii komunismu v roce 1989.     

Pokud jste dočetli až sem, tak dřív než mě odsoudíte a obviníte ze všeho možného, zamyslete se, zda se to tak nemůže stát. Zda k tomu nesměřujeme.  Velmi bych si přál, abych se mýlil. Ale to budeme muset něco udělat. Hledejme a podporujme ty, kteří se nechtějí stát otroky ani lokaji. Ty, kteří mluví jasně a nazývají věci pravými jmény bez možnosti je vyložit několika způsoby. Únor 48 znamenal konec živnostníků, udělejme vše pro to, abychom dnes nedopadli stejně. Rozhodně  už nejde jen o živnostníky.

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%