Svátek má: Štěpánka

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Z Andreje Babiše se stal obyčejný utrácející socialista

Andrej Babiš představil neakceptovatelné cíle rozpočtové politiky na nejbližší roky.

Není možné v zájmu daňových poplatníků přistoupit v dobách ekonomického růstu na 60miliardový schodek rozpočtu v příštím roce a 50miliardový schodek rozpočtu v roce 2018. To je projev neschopnosti hospodárně a efektivně nakládat s penězi daňových poplatníků.

Tímto se z ministra financí definitivně stává obyčejný socialista, který si libuje ve vysokých deficitech v dobách ekonomického růstu, v přerozdělování peněz daňových poplatníků a tedy i ve vysokých daních. Přitom ještě v červnu roku 2014 v pořadu OVM hovořil Babiš o tom, že vyrovnaného rozpočtu bychom mohli dosáhnout v roce 2017. Schopný a úspěšný ministr financí by to v době stávajícího ekonomického růstu jistě dokázal. Andrej Babiš ukazuje, že toho schopen není.

Všechny politické strany, které si v zájmu ekonomické stability naší země přejí zdravé veřejné finance, musí ministru financí poslat vzkaz, ještě dokud je čas. S takto špatným a neumětelským rozpočtem nelze předstoupit před Poslaneckou sněmovnu. Jestli chce Andrej Babiš takto řídit svoji firmu, prosím, stát mu ale nepatři a daňoví poplatníci si zaslouží lepší a zdravější rozpočet.

Jan Skopeček