Svátek má: Jaromír

Komentáře

Vy, voliči

Někdo nechodí k volbám proto, že nemusí. Někdo proto, že ho politika nezajímá a někdo proto, že jeho hlas nic nezmění.

Vy všichni myslete na budoucnost. Vy,voliči, kterým stačí k výběru kandidáta 30 Kč sleva u lékaře, Vy, kteří myslíte, že Váš důchod je největší starostí našich politických špiček, Vy, kteří podléháte iluzi, že starost o Vaše zdraví a bezpečnost je největší prioritou vlády této země i Vy, kteří máte pocit dluhu, když dostanete něco, co nepotřebujete, nebo ani nechcete i Vy myslete na budoucnost.

Není možné udržet životní úroveň Vám, co jste celý život pracovali ani Vám, co stále pracujete, pokud si necháme vnutit pravidla nového životního stylu. Již jednou nám byl vnucen nový způsob života při budování beztřídní společnosti. Pokus vše řídit, všechno ovládat a  nedovolit ani malé soukromé podnikání nakonec zkrachoval. 

Dnes po 30 letech vzývání Západu začínáme zjišťovat, že demokratický kapitalismus, kam jsme chtěli, se vyvinul ve společnost rozpadající se  tíhou svého úspěchu. Vše je zpochybňováno. Zbyteční a neužiteční lidé nalézají smysl svého života v ničení těch, kteří je živí i toho, co vytvořili generace před námi. Ničení je povýšeno na tvorbu. Slova dostávají nový význam a věty překvapivý obsah. Politické rozdělení na pravici a levici už neplatí. Novým rozlišením stran, ať se nazývají jak chtějí, je jejich postoj k procesu destrukce naší civilizace a jejich vztah k hodnotám vyjádřený lidovými rčeními, např.:

Bez práce nejsou koláče
Kdo nepracuje, ať nejí
Člověče přičiň se a Bůh Ti požehná
Kdo šetří, má za tři.

Takto jednoduše by se daly definovat základy evropské společnosti. Ta dnes radostně spěje k 99,9 % volební účasti a konečnému sjednocení Evropy. První pokus takového sjednocení ve Třetí říši se nezdařil. Druhý tentokrát beze zbraní právě probíhá.

Jeden politik po návratu z Mnichova v roce 1938 prohlásil, že obětování ČSR  zachránilo mír. Válka vypukla 1.9.1939. Ten druhý v máji r. 1940 slíbil Britům krev, dřinu, pot a slzy, aby uhájili svou svobodu. Naivita a slabošství prvního umožnilo Hitlerovi rozpoutat válku. Odhodlání, tvrdohlavost  a odvaha druhého zachránila svobodu a podíl na vítězství. Já mám rád toho druhého. Koho si vybere Vy – voliči?
Mysleme víc na budoucnost, prosím.

Karel PetříkNe, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: