Svátek má: Blanka

Komentáře

Už i ČSSD hlásá svou „Pravdu a lásku“....

Úvodem populistický, předvolební a záměrně nepravdivý nevyžádaný e-mail od ČSSD ze dne 21. 9. 2017:


Vážení přátelé,
byla to sociální demokracie, kdo zrušil nepopulární poplatky ve zdravotnictví. A to i přes odpor hnutí ANO …. (více níže).
Rok po jejich zrušení mluvil tehdy řadový poslanec Ivan Pilný z ANO takto: „V otázce zdravotnických poplatků se drtivá většina, ne-li celý poslanecký klub, shoduje i s ministrem financí, který rozhodně pro zrušení poplatků nebyl.“
ČSSD po celé čtyři roky odolávala tlaku na znovuzavedení poplatků a stále pro nás platí, že nedopustíme jejich obnovení. Zdravotnictví považujeme za veřejnou službu státu všem bez rozdílu. I kluk či holka z chudé rodiny mají nárok na operaci za milion. Na rozdíl třeba od TOP 09, která píše ve svém programu: „Umožníme zavedení nadstandardů ve zdravotnictví s možností sjednání dobrovolného zdravotního připojištění.“ Jsme přesvědčeni, že zdravotnictví není a nesmí být byznysem.
Nedopustíme proto privatizaci nemocnic. Na prvním místě musí být vždy pacient, nikoliv zisk. Říkáme jasné NE!
– NE znovuzavedení poplatků ve zdravotnictví
– NE rozdělování pacientů na bohaté a chudé formou nadstandardu
– NE privatizaci nemocnic
Souhlasíte s námi?
Děkujeme za vaši podporu.
Vaše ČSSD  


ČSSD v rámci svého zoufalého postavení či situaci, ve které se nalézá měsíc před volbami, neváhá cestou internetu lživě oslovovat občany se žádostí o jejich podporu ve volbách. V čem spočívá zmíněná lež je veřejné tvrzení, že  to prý  byla sociální demokracie, kdo zrušil nepopulární poplatky ve zdravotnictví. A to i přes odpor hnutí ANO a pravice. Jaká je tedy skutečnost?  Pánům z ČSSD poněkud unikla skutečnost, že v době rozhodování, resp. hlasování o zrušení poplatků ve zdravotnictví existuje vládní koalice ANO, ČSSD, KDU-ČSL. Přisvojovat si celou zásluhu a vynechat koaliční partnery, to je tedy dost velká trapnost a neomalenost, protože není pochyb, že pokud by proti zrušení poplatků hlasovali i poslanci ANO, poplatky by zcela jistě nebyly zrušeny. Nicméně po přehlednost: při hlasování v Poslanecké sněmovně pro zrušení poplatků ve zdravotnictví hlasovaly strany koalice, tedy ČSSD, KDU-ČSL a ANO, proti zrušení naopak hlasovaly strany ODS a TOP 09 a Starostové. Pokud jde o hlasování hnutí ANO, pak 29 jejich poslanců bylo pro zrušení, 4 byli nepřihlášeni, další 4 se zdrželi  a 10 poslanců bylo omluveno!

Jak tedy může ČSSD tvrdit, že ke zrušení poplatků ve zdravotnictví došlo přes odpor hnutí ANO? Pravice samozřejmě byla proti, vždyť zavedením poplatků bylo z dílny ODS, konkrétně v té době ministra zdravotnictví pana Julínka, člena ODS. Jak se zdá, sociální demokraté už neví kudy kam a hlavně jak si získat a zajistit voliče a proto se uchylují k nehorázným lžím v naději, že jejich falešná socdemácká Pravda a láska k voličům alias ovčanům zase zvítězí. Myslím, že touto cestou a tímto způsobem se jim to určitě nepodaří. Nicméně, v případě ČSSD se potvrzuje staré známé přísloví, že „Zoufalí lidé dělají zoufalé činy“!

Jiří Baťa