Svátek má: Kvido

Komentáře

Senátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše.

Paní Senátorka M. Němcová se čílila nad projevem preniéra Andreje Babiše,....

... když v krátké připomínce sebeupálení Jana Palacha  (v r. 1969) prohlásil, cituji: „...Naše  země tehdy čelila okupaci, dnes musíme čelit zákeřné pandemii. Proto bych byl velice rád, kdybychom se i my znovu semkli a společně ji porazili.“     
     
Nevím,  co je na těchto slovech tak irelevantního, že se paní senátorka nad nimi tak pohoršovala, nicméně aby tomu dodala patřičnou politickou váhu a důraz, připomněla (typicky podpásově) občanům jeho stručný životopis, kterým chtěla přirovnat, resp. dokumentovat rozdíly, jak a čím se v době normalizace zabývali nebo dělali Jan Palach a Andrej Babiš. Paní Němcová připomíná, že zatímco Jan Palach obětoval to nejcennější, tedy svůj život, když varoval před nastupující normalizací, Andrej Babiš, jenž byl jen o 6 let mladší než J. Palach, vstoupil za časů normalizace do komunistické strany a nestyděl se dokonce spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností.
     
V této souvislosti není od věci se zeptat paní senátorky, která je o rok starší než Andrej  Babiš, co ona v tu dobu dělala, jak se angažovala proti nastupující normalizaci? V r. 1969, kdy se upálil J. Palach, bylo paní Němcové 17 let, panu Babišovi 16 let. Podle paní senátorky A. Babiš  v době normalizace vstoupil do KSĆ (bylo mu 26 let) a prý se nestyděl  dokonce spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností, copak asi v tu dobu dělala Mirka Němcová? Podle údajů z jejího životopisu nebyla do r. 1989, resp. 1992 politicky organizována  (v r. 1992  vstoupila do ODS) tudíž po celou dobu normalizace jí pasivně přihlížela. Pravda, studovala sice také Střední zemědělskou a technickou školu a nejspíše se učila (snažila) i cizím jazykům, z nichž dnes údajně aktivně ovládá italštinu (kde k ní přišla?) pasivně němčinu, angličtinu a ruštinu, což de facto znamená, že těmito jazyky se nedomluví. Na rozdíl od ní však A. Babiš, protože ednak s rodiči, tak i sám se dlouhodobě zdržoval v cizině, proto také umí hovořit francouzky, rusky,  německy a anglicky (z franštiny a ruštiny maturoval).
    
Jestliže paní Němcová vytýká Andreji Babišovi jeho osobní angažovanost v době normalizace vstupem do KSČ, spolupráci s StB,  pak ona v normalizační době (1972-1992) poklidně vykonávala v  Českém statistickém úřadě náročnou funkci odborného referenta. Protože je paní senátorka Němcová ženou velmi ambociózní ženou (byť jí dříve mnohé ambice nevyšly), v r.1992, ve svých 40 letřech chytla příležitost za pačesy a její ambiciozita nacházela uplatnění, neboť její politická kariéra rostla rychleji, než asi sama očekavála.
    
S politickou angažovaností jí také rostla „zdravá politická drzost“ a přesto, že v době vlády komunistů všemu jen pasivně, připosraženě přihlížela (to ji tenkrát ještě chyběla ta potřebná odvaha vystoupit a projevit nesouhlas s režimem), pak v barvách ODS potřebnou odvahu velmi rychle získala, za  antikomunistický, antiruský, antičínský a antizemanovský postoj byla mnohoktát vedením ODS  adorována. Ostatně, její post senátorky není náhodný, spíše očekávaný, resp.  samozřejmý, je to odměna za její téměř třicetiletou věrnost a angažovanost v barvách ODS, která přivedla naši republiku do stavu vyrabované, vyprodané, vykradené, Klausem a jeho kumpány  vytunelované a zdehonestované země. I na tom má paní „Mirka“ Němcová, významná členka ODS,  své nemalé zásluhy.


    
Z pohledu minulosti je život premiéra Babiše něco na způsob „Čo bolo, to bolo, terazky som premiérom“!  Navzdory tomu, že byl  A. Babiš členem KSČ      je velmi problematické prokázat mu nějakou činnost, která by společnost a občany poškozovala. Nakolik byl angažovaný ve spolupráci se StB, zda vůbec nějakou „udavačskou“ činnost vyvíjel, je rovněž víceméně jen na bázi spekulací. Rozhodně však nebyl člověkem, který by společnosti jako člen KSČ z pohledu paní Němcové, někomu ublížil nebo někoho poškodil.
     
To o paní Němcové říci nelze, neboť jak výše uvedeno, její angažovanost v ODS, která se dlouhodobě podílí na zhoršování situace ve společnosti,  má na tomto stavu prokazatelně  osobní účast. Problém je, že zatímco představitele ODS včetně zakladatele V. Klause nikdo věcně neodsuzuje a nežaluje, přesto lze ODS považovat za stranu jako vyloženě  státu škodnou. Z tohoto úhlu pohledu musí být Babišova osobnost nutně politicky dehonestována, protože to byl za a) komunista, za b) spolupracovník StB,  za c) dnes je to významný podnikatel, za d) miliardář,  za e) politik, který ač  je v politice jako slon v porcelánu, umí z rozšlapaného porcelánu vždy vítězně vyjít, za f)  a protože má i lepší výsledky vládnutí než ODS, je paní Němcovou „přiměřeně “ její oblibě, oceňován.   
     
Paní senátorka Němcová tím, že si „vyšlápla“ na premiéra Babiše za zcela banální, ale věcné a realitě odpovídající porovnání situace ve společnosti, se znovu ukázala jako člověk, který  v zaslepené nenávisti vůči jinému člověku jej šikanuje a poškozuje kde může. Osobnosti jejího formátu by nebylo od od věci připomenout, že ač senátorka nemá právo bezdůvodně pomlouvat člověka, když sama má máslo na hlavě (kulantně řečeno). To už není politická angažovanost, to je drzá, prachsprostá, vypočítavá pomluva. A to má tato „ambocious woman“ nebo také „czech hen“ v úmyslu kandidovat na funkci prezidentky ČR. Zřejmě se domnívá, když mohou mít na Slovensku prezidentku paní Čaputovou, proč by v Česku nemohli mít prezidentku paní Němcovou? Upřímně řečeno, prezidentku proč ne, ale ne Němcovou, to už raději nějakou „Češku“ Novákovou, Brázdovou, nebo Procházkovou! Ale klidně to může být i jiná, jen ne z ODS a Němcová!

Jiří  Baťa


Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%