Svátek má: Milena

Komentáře

Veronika Vrecionová

europoslankyně (ODS)

Senátoři vládní koalice podpořili cestu k cenzuře internetu

Senátoři vládní koalice na dnešní schůzi Senátu PČR bohužel nepodpořili můj pozměňovací návrh, který by sebral úředníkům ministerstva financí možnost blokovat jimi vybrané internetové stránky a nechal rozhodnutí o možné blokaci na nezávislých soudech.

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly - to je bohužel i tento případ. Vzhledem k současnému pokřivenému mediálnímu trhu je internet poslední možností, jak svobodně prezentovat opoziční názory. Obávám se, že za bohulibými úmysly se v tomto případě velice jednoduše mohou skrývat snahy o potlačování jiných názorů. Dveře pro možnou cenzuru jsou otevřeny. (Veronika Vrecionová)

Blokování internetu odmítají odborníci, provozovatelé a drtivá část veřejnosti, protože se obávají možné cenzury, ale i zdražení služeb. Vládní senátoři však bohužel toto volání nevyslyšeli a pozměňovací návrh ODS zamítli. V historii někdy rozhodují detaily a já mám oprávněnou obavu, aby tento - pro někoho nepodstatný detail - neměl v budoucnu velice negativní dopad na svobodu našich médií. Pokud se tak stane, bude to na zodpovědnosti vládních senátorů, kteří uvěřili slibům Andreje Babiše. (Martin Kupka)

Veronika Vrecionová a Martin Kupka