Svátek má: Michal

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Proč chce Schwarzenberg Hudečka?

Na obžalobu primátora hlavního města Prahy za TOP 09 Tomáše Hudečka v kauze neotevřeného výběrového řízení zareagoval Karel Schwarzenberg okamžitou obhajobou svého chráněnce.


Je to prý úspěšný pražský politik, který se rozhodně ničeho nekalého určitě nedopustil. Samozřejmě platí presumpce neviny, nicméně je opravdu Karel Schwarzenberg natolik seznámen s trestním spisem či je odborníkem na trestní právo, že činí okamžitě takové závěry?

Fakticky zde dochází tedy k útoku na práci policie i státního zastupitelství. Protože se jedná o politika TOP 09, tak je vše určitě v pořádku a policie i státní zastupitelství jednají na „objednávku“. Je to v podstatě skandální vyjádření. Druhou věcí je také vyjádření, že je údajně primátor Hudeček prospěšný politik pro Prahu. Opravdu?

Čím kdy bylo jeho vedení Prahy prospěšné, se musíme nutně také ptát. Žádné reálné investice do dopravní infrastruktury či obecně rozvoje neproběhly, mnoho projektů se spíše zastavilo a problémy jako parkování či kriminalita a další zůstaly zkrátka neřešené. Těžko chápat, jaké jsou tedy opravdové důvody Karla Schwarzenberga pro podporu Tomáše Hudečka. Naopak doufejme, že dostane příležitost vyniknout někde jinde.
Miloslava Vostrá