Svátek má: Ondřej

Komentáře

Petr a Eva na HRAD

Vojenští rozvědčíci a politruci patřili nejen k nejlepším oporám armád Varšavské smlouvy ale celého východního bloku.

Že se po třicetiletém pokusu vybudovat v naší zemi demokracii stane prezidentem vojenský agent a první dámou pplk. politruk, nepovažuji za nečekané překvapení. Neumím si před listopadem představit dokonalejší kádrový profil, řadící jeho majitele k tomu nejspolehlivějšímu, co náš socialistický tábor měl. Nemůže být náhoda, že se většina naší společnosti rozhodla svěřit nejprestižnější funkci prezidenta a první dámy právě tomuto páru.

Naše vlast se podle všeho chystá znovu navázat tam, kde jsme v roce 1989 svůj vývoj přerušili. Samozřejmě se vším, co k tomu patří. Revoluční nadšení mládeže, vždy pokrokoví umělci a novináři v čele a překážející venkov. Starý socialistický blok vedený SSSR nahradil dnes blok USA a EU, kterým na cestě k socialismu jejich typu překáží Rusko. Tuto překážku se právě nový blok, vedený tou správnou částí světového kapitálu, snaží odstranit. Rusko zradilo myšlenku socialismu, internacionalismu, odmítá se do tohoto dějinného procesu zapojit, a dokonce nechce uznat vůdčí roli USA a EU. A to se neodpouští!Jsem přesvědčen, že volba tohoto, před mnoha lety ideologicky zakaleného páru do čela státu, posílí místo naší země v novém budovatelském úsilí, a doma zasype příkopy mezi starými a novými progresivisty. Touhu po sociální rovnosti má náš národ v genech, a tak se vrací jako kometa. Jen s jinými hesly a prapory. Zase získáme přesně to, co si zasloužíme, stejně jako v roce 1948. Naše mladá EU avantgarda bude volit staré pardály, protože vrána k vráně sedá a na věku nezáleží.

Boj o prezidentství mezi generálem a politikem je vlastně jen o cestě, kterou s EU půjdeme. Babiš tvrdí, že nechce z naší země udělat BOJIŠTĚ. Tomu pravděpodobně nezabrání, ani když se prezidentem stane. Válečnému nadšení naší vlády, a její podpora národem, který zatoužil po spanilé jízdě na východ, se zabránit nedá. ZKUSIT SE TO ALE MUSÍ !!!

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%