Svátek má: Jeroným

Komentáře

Pernes, RS ČR a jejich demonstrace. Víte o nějakých?

Pan Zdeněk Pernes, na první pohled starší, sympatický člověk. Je předsedou Rady seniorů ČR.

Pro úplnost nutno doplnit, že pan Pernes má také titul RSDr., kterým se, celkem z pochopitelných důvodů, příliš nechlubí. Jde totiž o titul absolventa Vysoké školy politické (VŠP) z dob totality, proto se občas nechává titulovat jen jako dr., nebo dokonce PhDr. Rovněž není od věci dodat, že post předsedy Rady seniorů ČR, tedy důchodců, zastává pan Pernes cca 15 let, tedy od svých „stařeckých“ (!) 43 let a jistě ne díky svým letitým životním zkušenostem, ale díky novému šatníku s ohledem na jeho bývalou stranickou angažovanost z dob totality (viz VŠP)! Jinými slovy, dařilo se mu za totáče, daří se mu za všech vlád a prezidentů, tak proč by se mu nedařilo za vlády A. Babiše. (tak nějak se vkrádá příměr s paní Jiřinou Bohdalovou, té se také dařilo a daří za každého režimu, jenom neměla VŠP, ale měla zase jiné přednosti, že.) Ano, panu Pernesovi se daří, vždyť post předsedy „důchodců“ jistě nevykonává za průměrný plat českého občana a hlavně u něj nehrozí, že by se nějak ve své funkci hodlal přetrhnout!
    
Rada seniorů ČR má ve svém vedení cca 35 osob (jaká mají rozpočet, je otázka) ovšem jaký je skutečný počet registrovaných členů, tedy za kolik občanů-důchodců se Rada seniorů ČR „bije“, se neví. To že se „bijí“ je samozřejmě s nadsázkou, protože po celou dobu existence tohoto orgánu se nějaká výrazná, veřejná, nebo celospolečenská aktivita ve prospěch seniorů, potažmo všech občanů, neprojevila. Pokroku, kterých bylo za poslední dobu pro seniory dosaženo, jak o nich pan předseda Pernes mluví, jsou spíše pozitivní výsledky politiky vlády, než pana Pernese, resp. RS ČR. Mj. pan předseda Pernes glosuje pozitiva, kterých bylo dosaženo, jako např., že v loňském i letošním roce byly zabezpečeny věci, které jsou v historii vzhledem k seniorům nevídané. Jde prý o nejvyšším navýšení penzí za posledních 24 let, velkorysé dopravní benefity pro seniorskou populaci a pod. To je sice pravda, ale ptejme se, jaký podíl na tom má  Rada seniorů ČR, potažmo sám pan předseda Pernes?
     
Protože jistých pozitivních výsledků pro seniory bylo prokazatelně dosaženo, předseda Pernes konstatuje, že s ohledem na tato fakta by bylo  spravedlivé, aby prý senioři byli panu premiérovi vděčni, poděkovali mu a stáli za ním. Tak za prvé, tyto výsledky nejsou jenom dílem pana premiéra, ale jeho vlády a už vůbec není na místě vzkazovat seniorům, aby panu Babišovi děkovali a nabádat je, aby stáli za ním, protože za prvé od toho je premiér, za druhé je to jeho pracovní náplň a za třetí, je to z jeho strany náznak nevídaného análpismu, který chce přenést i do řad seniorů! Pan Pernes také kritizuje výkřiky z demonstrace, jak prý jsou senioři málo informovaní. Říká, že naopak, senioři jsou perfektně informovaní, většina seniorů pracuje s internetem. Toto konstatování není zas až tak úplně relevantní, ale na druhé straně, pokud nemají internet, mají k dispozici tisk a TV. Sice se tam moc pravdy a objektivních informací nedozví, ale zase mají rozum a životní zkušenosti. To znamená, že jsou také schopni posoudit, zda je nebo není potřeba premiérovi poděkovat, protože je ještě mnoho věcí, které by vláda mohla a měla řešit k jejich uspokojení.
 
Samozřejmě je třeba tyto dílčí úspěchy kvitovat s povděkem, protože byly doby, kdy se seniorům více ubíralo, než přidávalo. To jsou ovšem výsledky, které sice částečně vylepšují postavení a život seniorů, ale jsou i jiné celospolečenské problémy, které  je nutné řešit a o které by se Rada seniorů měla rovněž zajímat a být v nich mnohem iniciativnější a aktivnější. Hodně pokrytecké a nepravdivé je tvrzení pana předsedy Pernese, že cituji: „Svobodné volby tady máme, jejich výsledky jsou sice složitě, ale zatím poměrně jednoznačně respektovány. Jenom jsem nepochopil, co vlastně chtějí a proč se vlastně svolávají. Rozumím tomu tak, že jsou nástrojem opozičních stran, které tyto volby výrazně prohrály a snaží se rozdělit populaci v tomto státě. Tyto aktivity neuznávám“! Až potud lze panu předsedovi dát za pravdu. Ovšem dále říká (lže) : „My jsme jako Rada seniorů ČR také organizovali demonstrace a zúčastnili jsme se řady odborářských demonstrací, když bylo potřeba“. Tady pan předseda Pernes, jak výše poznamenáno lže, až se hory zelenají. Je totiž na místě otázka, které že demonstrace má pan předseda na mysli, protože pokud mi ještě paměť slouží nepamatuji, že by za posledních deset let Rada seniorů ČR organizovala nějakou významnou demonstraci, ač k tomu byla mnohokrát vyzvána. Také si nevzpomínám, že by odborová organizace nějakou významnou demonstraci v poslední době vůbec organizovaly a že by se jich Rada seniorů ČR zúčastnila. A pokud  se nějaké  odborové demonstrace Rada seniorů ČR zúčastnila (byla-li vůbec jaká), pak to nebyla nějaká fyzická podpora, ale spíše jen podpora virtuální.
   


Na závěr pan předseda RS ČR sebevědomě prohlašuje, že „My ale žádné proti demonstrace organizovat nebudeme. Ústavní podporu (premiér Babiš) prezidenta má, teď je to všechno na něm!“ Tak to je opravdu svérázný postoj pana Pernese, do ničeho se nemíchat. Rada seniorů ČR ústy pana předsedy Pernese necítí potřebu pořádat ani protidemonstrace, ani jiné demonstrace. Premiér má podporu pana prezidenta, tak ať se stará a basta! RS ČR si přece nebude zbytečně „pálit prsty“ nějakými aktivitami, které by se jim do budoucna nemusely třeba vyplatit. I pro RS ČR zřejmě platí: „Nehas, co tě nepálí“!

Jiří  Baťa

Páni a dámy Poslanecké sněmovny ČR, ukažte svůj charakter!

Páni a dámy Poslanecké sněmovny ČR, ukažte svůj charakter!

Jiří Baťa 

2. října 2020
Jak informuje ČLK (Česká lékařská komora), téměř 1700 zdravotníků je nakaženo Covidem-19, z toho údajně téměř 400 lékařů, 700 sester a 600 ostatních pracovníků ve zdravotnictví.

Pernes, RS ČR a jejich demonstrace. Víte o nějakých?

Pernes, RS ČR a jejich demonstrace. Víte o nějakých?

Jiří Baťa 

7. července 2019
Pan Zdeněk Pernes, na první pohled starší, sympatický člověk. Je předsedou Rady seniorů ČR.

Tak nám chtějí zažalovat Okamuru, paní Mülerová, ale za co?

Tak nám chtějí zažalovat Okamuru, paní Mülerová, ale za co?

Jiří Baťa 

11. února 2018
Kolem vepřína v Letech u Písku, dříve pracovního tábora tamtéž, je neustále rušno. Není divu, celá problematika je naprosto nedostatečně objasněná, což má za následek, že k tomuto místu je stále upírána ne malá pozornost a podle mého soudu, zcela...

Paní Mašínová, to by už stačilo!

Paní Mašínová, to by už stačilo!

Jiří Baťa 

11. ledna 2018
Mohu ještě pochopit, že paní Zdena Mašínová nemá ráda prezidenta Zemana, co ale nechápu, proč jej uráží způsobem, ke kterému nemá nejmenší důvod.

Nebýt českých žoldáků, tak Evropa ruským spádům neodolá

Nebýt českých žoldáků, tak Evropa ruským spádům neodolá

Jiří Baťa 

4. ledna 2018
Tím, že nazývám české vojáky žoldáky, event. žoldnéry, není myšleno nic ve zlém, jen tím chci relativizovat jejich skutečný stav a poměr při jejich působení na bojištích v cizině.

Prazvláštní je ta naše spravedlnost

Prazvláštní je ta naše spravedlnost

Jiří Baťa 

20. prosince 2017
Dovolím si parafrázovat jednu virtuální událost s písničkou: Pec nám spadla, pec nám spadla, kdo pak nám ji postaví... s tragickou událostí : Most nám spadl, most nám spadl, kdopak bude potrestán...?

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%