Svátek má: Soňa

Komentáře

Pavel Novotný – představitel pravicové žumpokracie

Kdy už konečně dostane přes „roušku“?

Předem se omlouvám, že v článku použiji některá nepatřičná (neslušná) slova, či souvětí, ale v případě řeporyjského starosty Pavla Novotného to prostě nejde jinak. Vystupování a především jeho slovní vyjadřování je již dlouhou dobu za pomyslnou hranou etiky,  slušnosti, tak běžného společenského vystupování mezi občany, kteří jej zvolili jako svého zástupce  ve věcech veřejných, tedy občanských zájmů. Pan Petr Novotný byl občany Řeporyj zvolen a jen nemohu pochopit, kdo a proč jej zvolil, resp. pokud se tak už stalo, že voliči městské části Prahy7 jej ještě z funkce starosty neodvolali. Důvodů by k tomu byla celá přehršel.
    
Neznám výsledky práce pana Novotného coby starosty ale říká se, že prý má snad i dobré výsledky, nicméně práce a výsledky je jedna věc, chování, vystupování a celková prezentace člověka v politické funkci na veřejnosti, je věc druhá. Mezi oběma funkčními dispozicemi by měla existovat když ne dokonalá, tak alespoň přiměřená koexistence, vyváženost a vůči veřejnosti také patřičný reprezentační postoj. Panu Novotnému, díky svému bezmeznému sebevědomí však uniká skutečnost, že je představitelem občanské veřejnosti v jemu svěřenému voličskému obvodu a tudíž, že by měl umět se také v těchto dimenzích pohybovat a vystupovat.

Zatím to vypadá, jakoby úřad starosty byla jeho soukromá záležitost, ne-li živnost, ve které si jako vlastník může dělat co chce. Nemůže a měl by mu to už někdo konečně s patřičným důrazem říct. V první řadě by to měli být občané. Nebo si máme myslet, že všichni voliči na Praze 7 jsou s eskapádami svého starosty zajedno, že mu všichni fandí a že, pardon, jsou všichni stejně omezení jako starosta Novotný? Možná se občané Řeporyj baví, když pan Novotný někoho hluboce uráží, ponižuje, dehonestuje, pomlouvá a zesměšňuje. Nevím, nerad bych se o občanech Řeporyj vyjadřoval nějak negativně, ovšem jejich nezájem, apatičnost a přehlížení extempore svého starosty mě k podobným úvahám chtě nechtě nutí.  
    
Protože funkce starosty je, na rozdíl od předsedy Svazu holubářů, funkce politická a protože reprezentuje politický subjekt, tedy politickou stranu v tomto případě ODS, je či by mělo být také na vedení této partaje, aby vyjádřila jistou nespokojenost s vystupováním a jednáním svého člena, tedy starosty Řeporyj pana Pavla Novotného. Dosavadní poznatky však nasvědčují tomu, že vedení strany ODS přijímá pejorativní, hluboce nespolečenské, netaktní  a krajně nevhodné jednání a vystupování za přínos, neboť tím prý  Novotný zvyšuje  popularitu  i ODS. Že opak je pravdou, ponechejme stranou. Je to smutné, ale nutno konstatovat, že jak občanům volících ODS v Řeporyjích, tak ODS samotné, starosta Novotný prokazuje medvědí službu. Jen zapomínají, že i medvědi se (stejně jako koni) občas střílejí, pokud jsou svému okolí nebezpeční.
    


K samotnému Pavlu Novotnému lze říct následující. Předně, že je mi líto manželky a dětí, kteří musí snášet (doufám, že bez podpory) společensky kritizované,  krajně nevhodné a občany odsuzované jednání svého manžela a otce dětí. Je mí líto matky Pavla Novotného, že porodila, chce se říct zmetka, ale abych neurazil, že porodila dítě, které ve své dospělosti se morálnímu zmetku (pardon) víc než podobá. Nevím, zda také litovat otce, pana Petra Novotného, že se jim, jako rodičům, výchova zvrtla, byla zanedbána, nebo nedejbože tolerována, každopádně navzdory jeho úspěšné kariéře komika a baviče, se jeho syn, bohužel, nepotatil. Zda se chtěl stát také bavičem nebo komikem nevím, každopádně však vím, že jeho výstupy mají k žánru a produkci svého otce velmi daleko. Svými projevy a jednáním rozhodně nechce nikoho bavit, jeho jediným cílem je totiž někoho cíleně despoticky ponížit, urazit, zesměšnit, pomluvit, zdiskreditovat, znemožnit, jedním slovem „na*rat“! Vím, je to neslušné slovo, ale takový je skutečný celkový dojem a efekt z jeho vystoupení. „Na*rat“ nejen svého oponenta, ale hned celou masu občanů (ne-li národ), kteří nesdílejí jeho  žoviální hulvátství, bezmezné urážky a osočování, kterými častuje své spoluobčany, politické partnery, ale také nejvyšší představitele vlády a republiky.
     
O Pavlu Novotném se říká, že je cholerik, nihilista, egocentrický egoista, despota, demagog a svým způsobem namyšlený člověk, který si (údajně) svými eskapádami posiluje svou popularitu (ve snaze dostat se do Parlamentu ČR jako poslanec, resp. jako senátor!), že jeho vystupování a projevy jsou důkazem ducha demokracie, uplatnění svobody slova, liberální přístup k realitě politického a veřejného života, konzervativní hájení principů rádoby demokratické politiky, podnikání, životního stylu, ovšem za použití naprosto nepřijatelných forem jejich projevu a aplikace. Podle předsedy ODS Petra Fialy je to pozitivní přístup, nová forma indoktrinace pravicové politiky, navzdory tomu všemu zůstává pořád jen hulvátem, který svpu společensky naprosto nepřijatelnou  formou projevu, kterým veřejně, cílevědomě, s hlubokým sarkastickým uspokojením a radostí  používá vůči svým oponentům.
       
Bohužel nutno konstatovat, že všechny tyto Novotného projevy jsou (až na některé výjimky) kulturními, mravními, etickými, duchovními, právními, politickými a společenskými kapacitami (elitami) pardonovány přesto, že většina občanů ČR považuje Pavla Novotného za společenskou žumpu, politického hochštaplera, primadonu, egoistu, introverta, ale především (budiž mi prominuto) za představitele české pravicové žumpokracie, v řadách politiků a „umělců“ má nemálo následovníků co do projevu nenávisti, egoismu, demagogie a vulgárnosti vůči svým politickým oponentům.  Vodopád sprostých a urážlivých slov, kterými častuje své protivníky či oponenty, vyjadřují všechno, jen ne slušnost, morálku, ohleduplnost, takt a úctu ke starším, notabene významnějším osobám. Jedním slovem fekál, alias sra*komet (sorry jako), který mezi lidmi šíří, neřku-li propaguje  antikulturní a antispolečenskou morálku.

     
Nezájem kapacit z oblasti justice, politiky, kultury, ale také lidé z oblasti práva, policie, intelektuálů ostatních společenských odvětví však nasvědčuje , jako by se nechtěli babrat ve „zvratcích“, kterými Pavel Novotný s nebývalou radost, vnitřním  uspokojením „obšťastňuje“ své politické oponenty a také  veřejnost a jakoby se báli, že budou mezi těmi, kteří budou tímto individuem rovněž napadáni. Navzdory tomu, že na starostu Novotného je podáno několik desítek trestních oznámení, převládá názor a obavy, že ze strany zainteresovaných orgánů  nebude zájem  osobnost pan Novotného řešit, exemplárně postihovat, pokud vůbec k nějakým postihům dojde. Starosta Novotný (stejně jako ostatní starostové) nepožívá žádnou imunitu, ani jiné podobné výhody, přesto je (v souvislosti s jeho podporou profašistických vlasovců a jim věnované památní desky) současnými bezpečnostními a justičními orgány ČR nepochopitelně preferován  přidělením policejní ochrany (včetně Koláře a Hřiba).

Je totiž paradoxní, když pachatel vědomě spáchá trestný čin nebo jiný nezákonný akt, aby mu v následných obavách o svou osobu stát přidělil policejní ochranu. Starosta Novotný tohoto privilegia navíc zneužívá k dalším sprostým útokům na své oponenty, v neposlední řadě také vůči ženě, poslankyni, členky koaličního hnutí ANO. Ubohost, která celkově koresponduje s jeho egoismem a cholerickou žumpoidní morálkou. Najde se konečně  někdo, kdo najde odvahu a s tímto společenským póvlem, lidskou hnidou nevychovaným individuem učiní něco, co mu obrazně řečeno zlomí vaz, definitivně vezme vítr z plachet, srazí jeho ego a utne jeho  neotřesitelně namyšlené sebevědomí? Nebo, donutí jej někdo akceptovat společenskou morálku, slušnost, ohleduplnost, respekt a úctu ke svému okolí?  Nebo je to už jen otázka času, až půjde ODS do kopřiv a spolu se starostou Novotným skončí na smetišti (skládce politického odpadu) odeesáckých a Řeporyjských dějin? Ostatně, vůbec nejlepší  by bylo, kdyby oba tyto subjekty skončili co nejdříve!

Jiří  Baťa


Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
53%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
33%