Svátek má: Gita

Komentáře

František Šimeček

IT, sytémový inženýr

Opakovaný vtip, aneb staňme se mocností.

Nevím jak jinde, ale u nás na Moravě se říká, že dvakrát opakovaný vtip už přestává být vtipem.

Když došlo k "otravě" dvojího agenta Skripala a jeho dcery v Anglii novičokem a postupně byly zveřejňovány další a další podrobnosti, většina lidí těžko mohla uvěřit, že k tomu tak, jak to bylo popisováno, skutečně došlo. Takže se spíše začala přiklánět k názoru, že šlo o špatný vtip. Nyní se objevila další "otrava novičokem" u ruského aktivisty Navalného. A opět, aby vyvolaná aféra rychle nezapadla, jsou postupně zveřejňovány další a další podrobnosti. Poslední z nich, že byl otráven již v hotelu prostřednictvím lahve vody. Jak vidět, už ani nedokázali vymyslet něco nového a špatný vtip opakují. Nebo to snad nebyl vtip?
    
Již kdysi dávno jsme se učili, že podobné otravné látky působí v podstatě okamžitě a jsou stoprocentně smrtelné. Ale opět - otrávená osoba, tak jako v předchozím případě přežila, dokonce zotavení probíhá podstatně rychleji a doba, za kterou novičok začal vůbec účinkovat se o dost prodloužila. Jak dlouho asi trvá cesta z hotelu na letiště, tam popít čaj, připravit se k odletu, projít všemi kontrolami, nastoupit do letadla, odstartovat... Teprve v průběhu letu se zjistilo, že u Navalného není něco v pořádku. Přistání v Omsku, tam pobyt v nemocnici, převoz do Německa a teprve tam začala ta správná léčba. To je neuvěřitelné. A nikomu z jeho nejbližšího okolí, ani těch, co pak zajistili onu láhev s vodou se vůbec nic nestalo. Novičok patrně nějak rychle stárne a ztrácí na účincích. Příští rok už nebude použitelný ani k trávení přemnožených hrabošů.
     


Okolnostmi by se měla okamžitě začít zabývat naše BIS a prověřit, zda rusové vyvíjejí a vyrábějí všechny zbraně v podobné kvalitě. Pokud ano, potom by měl náš nějaký odvážný politik, typu starostů Pavla Novotného, Ondřeje Koláře, nebo snad dokonce samotný předseda Senátu Miloš Vystrčil, kteří se rádi zaobírají zahraniční politikou v zastoupení České republiky, přestat Rusko škádlit a rovnou mu vyhlásit válku. Jen prosím rychle, ať nás nikdo nepředběhne. Vždyť při takové kvalitě jejich zbraní je klidně porazíme i pouze s použitím klasických husitských nástrojů - palcátů a cepů, když tak přidáme řemdich. Rusko snadno porazíme, obsadíme jejich území a rázem se z nás stane světová velmoc. Zaleknou se nás i USA, nebo se staneme minimálně jejich rovnocenným partnerem. A v EU zaujmeme vůdčí postavení. Pak už si nenecháme nic od Německa a celé unie diktovat, naopak budeme sami udávat tón a zrušíme všechna její nesmyslná nařízení.
   
Tak jen do TOHO!

František Šimeček

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%