Svátek má: Václav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Mnoho povyku pro nic

V poslední době mnozí politici řeší problémy, které jsou zástupné. Velkým tématem pro ministra zahraničí Zaorálka byla účast prezidenta Zemana na oslavách osvobození v Moskvě. Tentokrát se k němu přidali i zástupci dalších politických stran.


Téma, jež začalo hýbat veřejným míněním, bylo v mnohém uměle vytvářeno a splasklo jako mýdlová bublina, neboť již není „potřebné“. Možná by bylo lepší, kdyby se ministr zahraničí zabýval mírovým řešením konfliktů, které vzplály ve světě i v Evropě. Stejně tak by naši vládní politici měli řešit některé stále odkládané problémy, které trápí české občany. Nejsme zemí, jež žije pod plastovým poklopem a některé válečné konflikty jsou našim hranicím až nebezpečně blízko.

V květnových dnech vzpomínáme 70. výročí ukončení druhé světové války a všichni bychom jen velmi neradi řešili na našem území terorismus či dopad válečných konfliktů na naši zem. Svět v poslední době zažívá spoustu katastrof, které nikdo nemůže ovlivnit. Važme si tudíž života v míru a snažme se v rámci jeho udržení co nejvíce podporovat mírovou politiku, protože jen ta může zajistit spokojený život nás všech.

Miloslava Vostrá