Svátek má: Jaromír

Komentáře

Malá plánovaná lokální válka s Ruskem

Máme tak plná ústa boje za svobodu a demokracii jinde, že už nám chybí síla hájit je doma.

Klidně necháme poslat naši kapesní armádu kamkoli, třeba i na Ukrajinu pomoci pohrobkům Bandera a současným vládním oligarchům bojovat za světový mír a demokracii, a doma ani neceknem k zavádění cenzury a ke ztrátě svobody se rozhodnout, zda se očkovat nebo ne. Chceme zakrýt naši domácí zbabělost hrdinstvím a krví našich vojáků? Potřebujeme novými hroby neznámých vojáků, rozhovory se zdrcenými matkami a manželkami padlých hrdinů odvrátit pozornost od našich selhání?


Současná politická situace na Ukrajině vyvolává v mnohých pocit, že vedení země vidí řešení svých problémů v rozpoutání konfliktu s Ruskem. Jeho snaha o zapojení NATO je zcela zřejmá. Zajímá se někdo o to, kolik Ukrajinců, tedy těch, kterých se nikdo na nic neptá, chce válku? Měli by se v případě vítězství lépe? Jak ale záleží vládní elitě na mínění plebejců? Asi tak jak záleží světové elitě na představách ukrajinských vůdců. Stejně jako obyčejných Ukrajinců se ani obyvatel zemí sdružených v obranném paktu NATO nikdo neptá, zda souhlasí s válkou proti Rusku za ukrajinské zájmy. Pro velitele části světa je lákavé využít vnitřního rozvratu Ukrajiny k výprodeji zbraní, ovládnutí ekonomiky, případně ke zřízení několika vojenských základen.

Připomínám, že při podobném pokusu SSSR rozmístit na Kubě rakety středního doletu v r. 1962, jako odpověď na rozmístění podobných raket patřících USA v Turecku, došlo téměř k jaderné válce. Zabránil jí nesouhlas jednoho ze tří ruských důstojníků ponorky, vystřelit jaderné torpédo proti americké flotile. Budeme mít příště zas takové štěstí? Mnozí občané západu - tedy Evropy a USA mají naivní představu, že ZÁPAD jako celek plní trvale nějakou světovou humanitární misi, a přitom jde jen o ušlechtilou masku pro drancování přírodních zdrojů a ekonomickou nadvládu nad co největším kusem naší planety. Tato nezřízená chamtivost a touha po moci nás může zničit. Začátkem může být třeba „malá plánovaná lokální válka s Ruskem.“

Po takové válce nebudou hroby, ani ti co by na ně chodili. Jen někde pod zemí budou nějakou dobu dožívat ti, kteří to způsobili. Naše Země tak bude od lidí zcela zachráněna a pokryta neznámými vojáky. Tato představa patrně lahodí bojovníkům za záchranu planety, protože boj za světový mír nahradil právě boj za záchranu planety. Všiml jsem si toho právě díky Ukrajině.

Necháme tyto válečné a ekologické šílence udělat  za lidstvem tečku???

Karel Petřík

  

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: