Svátek má: Václav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Letíme za sluníčkem

Čas letí kupředu nezadržitelným tempem. Stejně tak i nápady některých politiků dostávají bohatší směr a modernizují se.

Nápad na rodinný výlet vicepremiéra Bělobrádka z KDU-ČSL má své předchůdce, i když v menší míře. Svého času politici ODS měli své nároky, například poslankyně Němcová syna vozila služebním autem. Bělobrádek jde s dobou, a tak svému synovi ukáže pohled na svět z paluby letadla.

Malta je v této době slunečná a vládní speciál tedy k moři doveze i manželku vicepremiéra Bělobrádka se synem. Možná by mnohý z nás takový výlet uvítal. V budoucnu by mohla naše vláda vyhlásit soutěž, koho z občanů přibere s dítětem do vládního speciálu a umožní jim tak strávit příjemné chvíle u moře. Jistě by si rádi zaplatili třeba jídlo i pobyt. Rozhodně by však ušetřili za letenku. Nebo že by si vicepremiér zaměnil svoji funkci za efektivní cestovní kancelář, která mu snižuje rodinné náklady? I to je dnes možné.

Zřejmě tento výlet nevadí ani Bohuslavu Sobotkovi a tiše o nových pasažérech ve vládním letadle mlčí. Proč také ne, jsou přeci kolegové a musí táhnout za jeden provaz. A my ostatní můžeme jen udiveně koukat a snažit se, aby takových výletů bylo co nejméně.

Miloslava Vostrá