Svátek má: Václav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Korupce v Pražských službách

Jakoby to množství městských firem, které ovládá hlavní město Praha, přitahovalo různé pololegální a podezřelé rejdy.


Ukazuje se to pravidelně a čím dál častěji, naposledy když  protikorupční policie zasahovala v Pražských službách, které pro Prahu zajišťují úklid, došla si pro jejího bývalého provozního ředitele a pět dalších lidí. Ostuda je to mimořádná.
 
Jenomže primátor Hudeček má zjevně jinou práci, než aby se zabýval řešením situace ve firmách, na které má město přímý vliv z pozice hlavního akcionáře, a v nichž jsme okrádáni my všichni. Hudeček místo řešení miliónových problémů obráží koncerty a výstavy, fotí se s celebritami a chlubí se tím na Facebooku. Člověk by čekal, že Hudečkova TOP 09, která se chvástá svým protikorupčním tažením a očišťováním magistrátu „od kmotrů“, se bude alespoň snažit praktikám, které se odehrávají třeba v Pražských službách, předejít. Ale místo toho, aby se problémy zabýval a řídil město, má zcela jiné zájmy.
 
Není divu, primátor Hudeček má přeci dost práce s kampaní. A tak zatímco Pražským službám nevěnoval jediné slovo, nedá se mu upřít jeho mimořádná aktivita, pokud jde o sebepropagaci. Přitom sám kandiduje na primátora, přestože má na krku obvinění kvůli nelegálně prodloužené zakázce na Opencard, otevření tunelu Blanka se mu podařilo protáhnout o dva roky, z rozpočtu města platí předražené právníky a bezpečnostní agentury, u nichž nikdo neví, co vlastně dělají.
 
Je pochopitelné, že občané volali po dvaceti letech vlády ODS na magistrátu po změně. Teď jsme si vyzkoušeli, jak se úřaduje podle TOP 09, a není to o nic lepší. A proto v komunálních volbách pečlivě přemýšlejme, komu dáme svůj hlas.
 
Miloslava Vostrá