Svátek má: Jaromír

Komentáře

Kauza Hlubuček, Redl a spol. metastazuje

To, že tu a tam rezignují, kvůli propojení s gangem, zasahujícím podle všeho celou pražskou politiku i představitelé zastupitelstev z různých městských částí Prahy, ukazuje, jak jsou chapadla zločinecké chobotnice rozsáhlá.

Zdá se, že celá věc směřuje rovněž k dalšímu, tentokrát většímu jménu, kterým je Jiří Pospíšil (aspoň to intenzivně naznačují Piráti). J. Pospíšil je nejviditelnější figurou TOP 09 na pražském magistrátu.

Jeho politická kariéra je svým způsobem úžasná. Dříve úspěšně kandidoval v Plzeňském kraji, ale proto, že je univerzálním vojákem, je dnes zastupitelem Prahy. Současně je také europoslancem. Je to obratný politik, dlouholetý ministr spravedlnosti, který se velice dobře

vyzná v advokátských tricích. Proto je jeho argumentace, když jeden ze spolupracujících obviněných, Dovhomilja, naznačil spojení gangu s Pospíšilem prostřednictvím jeho (donedávna pravé ruky) Jiřím Fremrem, dnes už bývalým členem TOP 09, velmi obratná.

Některé Pospíšilovy argumenty z posledních dnů jdou ovšem až za hranici slušnosti. Ba,  jsou přímo nestoudné. Pospíšil připomíná kauzu Budišov, kterou vykonstruoval někdejší tzv. elitní útvar policie plk. Kubiceho (ÚOOZ). ÚOOZ krátce před komunálními a senátními volbami


pozatýkal  údajnou zločineckou skupinu, vedenou někdejším starostou Budišova, Péťou. Neštěstím pana starosty bylo, že byl úspěšným starostou Budišova za ČSSD. A scházel se tu a tam se stolní společností. A v hospodském prostředí pak všichni vedli velké řeči. A protože do skupiny byli nasazeni  dva policejní agenti (A. V. a architekt Řičář, dnes údajně užívá jiné jméno), kteří hecovali při alkoholu skupinu lidí kolem starosty Péti a jejich bláboly si pilně nahrávali pro policii. No, a protože se, pokud je člověk posílen alkoholem, dopouští řada lidí řady odvážných a přitom nesmyslných vyjádření, o kterých již druhý den neví, nebylo nesnadné vykonstruovat zločinné spiknutí, postavené na silných výrocích členů "zločinecké skupiny" (tady pak vydatně pomohl i J.Kroupa).Ta měla údajně směřovat k uskutečnění vraždy plk. Kubiceho a k vykradení evropských fondů při rekonstrukci zámku Budišov.

Pokud dnes J. Pospíšil mluví o kauze Budišov a dokonce se jí zaštiťuje, coby příkladem jasného policejního selhání, je to nestoudné. Byl tehdy jedním z čelných činitelů ODS, tedy strany, která se svými pomocníky v médiích před komunálními  a senátními volbami v roce 2006 rozpoutala kolem kauzy Budišov děsivou kampaň a snažila se „prokázat“ spojení ČSSD se zločineckým prostředím. Dva dny před volbami byla dokonce teatrálne zatčena má někdejší náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj, V. Jourová. Ta byla útvarem ÚOOZ obviněna z napomáhání trestné činnosti. Přitom v té době už Jourová nebyla ani členkou ČSSD, ale zločinecké skupině v policii šlo o vazbu Jourové, coby někdejší náměstkyně ministra pro místní rozvoj, na mě, coby ministra pro místní rozvoj (v té době už jsem ovšem byl bývalým předsedou vlády). Někteří novináři i politikové pravice se neštítili mě vyzývat k odstoupení z funkce předsedy ČSSD kvůli tomuto virtuálnímu skandálu. Zhruba za dva roky poté byli všichni členové této tzv. zločinecké skupiny v kauze Budišov odvážným a rozumným soudcem osvobozeni. Jinak řečeno, byla konstatována policejní zvůle a vykonstruovanost celého případu.

J. Pospíšil jako jeden z čelných parlamentních představitelů a jako dlouholetý ministr spravedlnosti za ODS počínaje rokem 2006 a konče rokem 2012, v té době ani nehlesl nad nezákonným pronásledováním lidí v kauze Budišov. A dnes se na tuto kauzu, nestyda jeden, odvolává.Nevím, zda je zapojení Pospíšila přes jeho pravou ruku Fremra do zločinného gangu pro mě vůbec představitelné. Ale že by politik Pospíšilova formátu nevěděl nic o aktivitách svého pobočníka, to bych považoval za podivné.

V každém případě se nám kauza Redl, Hlubuček a spol. utěšeně rozrůstá a podle všeho v ní v sítích policie uvíznou nejen představitelé STAN, TOP 09, ale také někteří představitelé ODS.  Zatím se však žádné větší jméno z ODS mezi podezřelými či obviněnými anebo rezignovavšími politiky neobjevuje.

Policie získala ke spolupráci zatím jednoho obviněného a ten bude breptat a breptat a k tomu breptání se připojí ještě další obvinění, kteří pochopí, že je to jediná cesta, jak si snížit své zasloužené tresty. Můžeme se tak u soudu dožít komického závěru, že tím hlavním obviněným, na kterého všechno svedou, bude Redl, jenž ovšem má, svého druhu, „imunitu“ z důvodu duševní nepříčetnosti. A další obviněný, který může být beránkem božím, snímajícím hříchy tohoto světa, je ten, který již spáchal sebevraždu.

Představa lídrů pravice, že tato kauza zmizí ze stránek novin a serverů, je nerealistická. Média zrovna nemají nic lepšího po ruce a tak se budou věnovat této záležitosti. Občas to naši policisté ještě vylepší tím, že pustí další odposlechy, takže bulvár bude mít potravu, která mu zajistí čtenost zveřejňováním dalších nechutností, zejména v sexuální oblasti.

Jak jsem z pražského zákulisí slyšel, ona dáma, která byla jedním z obviněných instruována, jakým způsobem a do jakého tělního otvoru je nejlepší máznout kokain (jak jsme se dozvěděli z policejních odposlechů, je známá pod přezdívkou Kristýna (její pravé jméno je samozřejmě jiné) a údajně celou dobu spolupracovala s policií...


 

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Jiří Paroubek 

18. září 2023
Naše zdravotnictví se potýká s několika zásadními problémy, které dopadají na všechny pacienty. Ministr Válek, vystupující jako popletený strejda, si s tím ani náznakem neví rady.

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jiří Paroubek 

13. září 2023
Nechci své články bulvarizovat, ale v tomto případě vycházím z článku zcela bulvárního charakteru, zveřejněného na jinak seriózně se tvářícím Seznam Zprávy, novinářů Dolejšího a Stuchlíkové.

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Jiří Paroubek 

6. září 2023
Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil informaci, která na první pohled nezní špatně. Průměrná mzda v Česku překročila 43 tisíc korun.

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Jiří Paroubek 

23. srpna 2023
Pokles porodnosti se v Česku projevoval už v roce 2022, kdy došlo meziročně k jejímu snížení o 12 tisíc živě narozených dětí.

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Jiří Paroubek 

13. srpna 2023
Debata je dnes vlastně o tom, zda Senátem již schválený prezidentův nominant Fremr odstoupí z nominace do Ústavního soudu (ÚS)...

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Jiří Paroubek 

11. srpna 2023
Situace na ukrajinském bojišti se nevyvíjí zrovna podle přání a představ Západu a stresovaných českých (pravicových) politických elit i médií.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: