Svátek má: Václav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Kampaň, kterou platíme všichni

Každý dnes něco řeší, vláda rozpočet na příští rok a protikuřácký zákon, lidé v celé republice škody napáchané krupobitím a intenzivními bouřkami.

Možná by bylo dobré zamyslet se nad tím, jak vlastně dál postupovat.

Rozhádaná koalice a jednotliví ministři, kteří před pracovní povinnosti předřazují svoje politické zájmy, to v žádném případě není dobrá bilance pro nás občany a Českou republiku. Pomalu a jistě mizí ze zájmu vládních představitelů OKD a Bakala si v klidu užívá svého zahraničního sídla.

Je pro mě nepředstavitelné dozvědět se, že ministr zemědělství použil šest milionů z peněz daňových poplatníků na kampaň, jež má zjistit, jak dalece je znám mezi veřejností. V každém jiném evropském státě by takovýto skutek stál ministra křeslo. Jenže u nás projdou věci, které jsou prakticky nevídané. Z jedné strany objíždí republiku premiér Sobotka, z druhé ministr Babiš. Jejich slovní souboje, jimiž se občanům představují, jsou ostudou nejen u nás, ale i v zahraničí.

Myslím, že je nezbytné upozornit vládní představitele, že politická kampaň jejich stran rozhodně není věcí, která se má absolvovat v pracovní době. Tak jako občané kandidující v krajských či senátních volbách si musí na tuto kampaň vzít dovolenou, měli by tak činit i ministři či premiér. Pokud je to jinak, platíme jejich politické výjezdy my všichni. A s tím rozhodně nesouhlasím.

Miloslava Vostrá