Svátek má: Soňa

Komentáře

Jak hloupému Honzovi prý bezdůvodně zakázali komediantství

Kdyby lidská blbost nadnášela, principál Hrušínský by už dávno měl trvalé bydliště na Měsíci.

Je to samozřejmě nadsázka, protože ten hloupý Honza, alias  Jan Hrušínský není blbý a proto se nemůže ani nadnášet. Tedy, není blbý, zato tak trapně „vychcaný“ (sorry jako), že mu musí závidět všechny eurounijní mraky nad vojenskými základnami NATO v Evropě. Honza od Jezerky na tom musí být dost špatně, hlavně nervově, když už  jej vytočí i  „kluk“, který má funkci ministra  zdravotnictví, o premiérovi ani nemluvě.

On totiž tento Honza se má strašně rád, hlavně to svoje divadlo, přesně řečeno ty prachy z něj, které tak hrozně moc miluje, že je mu úplně šuma fuk, když by na koronavirus onemocnělo, nebo nedej bože umřelo třeba deset, dvacet či kolik lidí, hlavně že by ten jeho teátr fungoval a nešel do ztráty 2 milionů měsíčně. Umíte si představit, co by to pro šetrného Honzu znamenalo? Zase poníženě škemrat o dotace, které tak strašně nenávidí a s duše odsuzuje (u druhých)!  Když mu zavřou tu boudu, jak na něj, chudáka, bude asi pohlížet třeba vzácný přítel, velectěný pan senátor Drahoš, pánové Hilšer, Smoljak, Hřebejk, Svěrák, Navrátil, paní Holubová, Geislerová, Hrzánová nebo koloběžka Štěpánová a další umělecké VIP kapacity z Milionu  (blbých) chvilek?
    
Nejhorší na tom je, že ten Honza byl tak hloupý, že v divadle dokonce nechal všechno desinfikovat, dbal na dodržování všech hygienických předpisů, což jej jistě stálo nemálo peněz a teď tohle! To je přece neslýchaná likvidace malých firem! I když ta Honzova firma zas není tak úplně malá, ale člověk to chápe zvláště, když naše vláda a poslanecká sněmovna fungují dál a nebyla a ani asi nebude zavřená (míněno prostory, nikoliv politici, i když by si to mnozí zasloužili).

Co ale člověk u Honzy nechápe, je ta jeho proříznutá držka. Je sice dost lidí, kteří čas od času řeknou něco podobně „blbého“, co se líbí pravdoláskařům a pražské kavárně, případně západním „přátelům“, náš hloupý Honza si však neodpustí žádnou příležitost si do premiéra a jeho okolí rýpnou, ne-li zrovna kopnout.
   


Žádají trochu slávy

Ty přiblblé principálovy řeči mu rozhodně na všeobecné  popularitě nepřidají, což potvrzují ohlasy na jeho výroky. Ti, kterým se jeho „blivance“ zamlouvají, zas nejsou až tak důležití, i když si to o sobě myslí. Třeba senátor Drahoš, ten bude našemu hloupému Honzovi klepat uznale na rameno přesto, že by si oba dva měli spíše klepat na čelo. Situace, která  v Česku (ale současně i jinde) vznikla,  už není o tom, jestli nějaký principál z Divadla Na Jezerce bude mlet nesmysly, urážet vládu, premiéra aj., vypouštět páchnoucí prďouse z jeho komediantské, nevymáchané ...úst, protože pokud to ten pomatenec ještě neví, tak k dnešnímu dni (10.3,2020) je již v ČR aktuálně 61 případů postižených koronavirem. Vždyť jen za dnešní den přibylo 21 nakažených.
    

Pro hloupého Honzu z Jezerek je to asi nezajímavé číslo, ale možná jen do doby, než by ten pitomý koronavirus  zasáhl jeho samotného nebo někoho z jeho rodiny. Samozřejmě, že nikdo jemu ani jeho rodině nic zlého nepřeje, na rozdíl od Honzy, kterému zdraví a životy jiných jsou zcela evidentně u pr*ele. Postoj a jednání principála Hrušínského výstižně připomíná jeden filmový výrok kaprála (z filmu „S čerty nejsou žerty“), když o zběhovi Petru Máchalovi důrazně prohlásil: „Je to rebel!“ V asociaci na tento pikantní výrok lze postoje a jednání J. Hrušínského parafrázovat na „Je to debil!“, jak se o něm signifikantně vyjádřila jedna známá ženská osobnost. Velmi přiléhavé, že?
   
V neposlední řadě nelze také  nepřipomenout pozoruhodný, licoměrný názor hloupého Honzy který říká, resp. se ptá: „Kdo už konečně pošle do karantény všechny Bureše, Falmery, Zemany a Klause, všechny prodejné Prchaly, schopné udělat pro prachy a pocit moci cokoli?“ To sedí, druhé obviňuje, že jsou schopni pro prachy a moc udělat cokoli, přičemž sám je schopen pro ty prachy  nechat na koronavirus zemřít třeba desítky lidí. Tak kdo je v tomto případě větší sv*ně?

Jiří  Baťa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
53%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
33%