Svátek má: Václav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Drábek a jeho úspory

Kdo šetří, má za tři. Přesně tak se chlubí exministr Drábek. Prý ušetřil deset miliard. Zdůvodnění toho, jak je ušetřil, zní opravdu nevídaně.


K úspoře došlo v souvislosti s výplatou sociálních dávek a jeho motivací prý bylo snížení výdajů státního rozpočtu a také reforma sociálních dávek. Je možné, že státu opravdu ušetřil deset miliard, ale tisíce lidí poslal do bídy špatným vyplácením sociálních dávek. Lidé neměli na uhrazení nájemného, poplatků za energie, maminkám chyběly peníze na jídlo pro děti. Tím vším se patrně chce Drábek také pochlubit. Jeho jméno skloňovali lidé v několika pádech a rozhodně si jej pamatují dodnes, protože mnohé rodiny či matky samoživitelky se z této situace, do které se nedostaly vlastní vinou, vzpamatovávají dodnes.

Všechny by nás patrně zajímalo, jak to bylo s jeho náměstkem Šiškou, se kterým před svým nástupem na ministerstvo velmi intenzivně spolupracoval v Hospodářské komoře ČR. Dokonce byli několik měsíců společníky ve firmě, kterou komora založila. Patrně do dnešního dne nikdo nezapomene na jeho sKarty, jejichž užitečnost se mohla částečně využít v zimě, když nahradily škrabku na zamrzlá skla aut.

Nevím, zda má ministr právo hovořit o úspoře, rozhodně však vím, že by se měl na finančním propadu sKaret podílet. Je totiž jednoduché být ministrem, když vím, že veškeré moje přehmaty zaplatí stát a ve své podstatě vlastně každý z nás.

Miloslava Vostrá