Svátek má: Kvido

Komentáře

Dopis paní Martě Kubišové

Paní Marto Kubišová,

      přečetl jsem si článek v Parlamentních listech.cz, ve kterých nám sdělujete, že končí nejen televizní pořad „Chcete mě“, ale s ním končíte i Vy. Chápu, že to pro Vás byla srdeční záležitost, ale upřímně, i slušný přivýdělek. Takže konec tohoto pořadu je zcela pochopitelně pro Vás o to krutější, i když nepochybují, že řada diváků se na pořad rádi dívali a možná jim bude i chybět. Nicméně, všechno musí jednou skončit a to z různých důvodů. Vzhledem k tomu, že máte své zdravotní problémy, dost možná Vám konec tohoto pořadu umožní se zdravotně zotavit, resp. se ve svých letech méně fyzicky i psychicky namáhat. Zvláště, jak sama říkáte, což prý není tajemstvím, když jste si tak významně cenila Jaroslava Kubery a hlavně Václava Havla u kterého Vám vadí, že si dnes o něj kdekdo, přesněji kdejaký nýmand, otírá boty.
    
Paní Kubišová, není až tak těžké pochopit, co pro Vás Václav Havel znamenal. Nechci  to zde rozebírat jen konstatuji, že díky panu Havlovi jste se stala přes den či noc slavnou jen díky jedné písni, která v té době právě díky V. Havlovi našla místo jako protestsong té pohnuté revoluční doby. Nijak Vám to neberu, byla taková doba a dost možná, kdybyste to nebyla Vy, byl by to někdo druhý. Chci Vám však slušně připomenout,, pokud jde o Václava Havla, že byste měla obrátit list. To, co na Havlovi oceňujete, proč jej obdivujete a proč k němu máte takový osobní vztah, je jedna stránka jeho listu života, ta druhá je pro Vás netvrdím že nutně neznámá, ale nepřijatelná, či spíše nepříjemná.
    
Obávám se, že to asi nepochopíte, ale lidé jako Vy a je jich celá řada, jsou, resp. musí být V. Havlovi vděčni, musí jej adorovat, musí se jej zastávat a hýčkat jeho jméno, neboť jak Vy, tak ti ostatní, jste se dostali na výsluní popularity, postavení, k penězům, k bohatství. Ne, nechci tvrdit, že Vy jste zrovna nějaká milionářka, i když jistě nestrádáte, ale jsou lidé, kteří V. Havla adorují přesto a to platí bezezbytku i pro Vás, že Václav Havel, který se pro mnohé stal představitelem nového režimu, člověkem, který nám obrazně řečeno, přinesl demokracii, tak byl také jedním z prvních kdo (ruku v ruce s Karlem Schwarzenbergem) zákeřně a zbaběle prolomil dosud platné Benešovy dekrety, člověk, který se stal falešným  a prolhaným hráčem české politiky a státnosti vůbec, když svým notně proradným jednáním se stal vlastizrádcem největšího polistopadového dění v Československu.
    
Paní Kubišová, nemějte mi to za zlé, ale mít někoho rád jen proto, že díky V. Havlovi se Vám, či jisté skupině lidí jeho spolupracovníků, přátel a kamarádů, některých pochybných disidentů, chartistů aj. „zadařilo“ ještě neznamená, že to musí být nutně dobrý člověk. Dobrý ano, ale jak pro koho a je také třeba znát, komu sloužil, kdo mu byli vzácnější než český lid, kterému se sice jevil jako obroditel alá Dobrovský, Hus a další historičtí čeští velikáni. Václav Havel se mnohým lidem stal  berličkou a výtahem jak k popularitě, úspěchu, penězům, bohatsví, tak i k moci. Proto se Vám Václav Havel jeví neskonale pozitivní, tak velkorysý, tak prodemokraticky (rozumí se proamericky) nadšený, pro co nejste Vy, ani ostatní ochotni připustit jeho druhou, černou až prohnilou  stránku duše, vypočítavou povahu a křivý charakter vlastizrádce.
    


Ne, to nejsou pomluvy, paní Kubišová, to jsou jen fakta, které Vám jsou asi známa, ale nechcete je akceptovat. Ano, jistě k tomu máte své důvody, ale buďtě alespoň natolik upřímná a čestná a řekněte také, že Václav Havel byl sice  fajn, ale byl to také neřád. Tím sice ani zdaleka nevyjádříte podstatu jeho křiváckého charakteru, ale aspoň přiznáte, že tak jako každý člověk i V. Havel nebyl žádné „zlatíčko“, že nebyl jakýmsi „světlonošem“ lepších časů, ale zrádcem a katem české státnosti.   
    
Pokud tato fakta a skutečnosti veřejně nepřiznáte, u mnoha lidí tak budete, resp. zůstanete jen  příživníkem z dob „sametové“ revoluce, kdy jste národ kulantně řečeno „opila“ svou písní a od té doby žijete hlavně z této podstaty. Jen připomenu, že všechny Vaše vrstevnice z branže, pokud ve své kariéře pokračovali, se vypracovali svou pílí, zatímco Vy jste dál existovala na pochybné kariéře politické popularity.
     
Cenila jste si pana Jaroslava Kubery. Proč ne, vždyť to byl člověk, pro kterého byl také Václav Havel idolem. A zase jsme u toho, zda Váš obdiv k tomuto člověku je jen proto, že se na veřejnosti projevoval jako člověk s kladným charakterem, ale už se zakrývá, mlčí nebo tají jeho méně pozitivní, bezcharekterní jednání mimo hlavní politickou scénu.   Je sice pravda, že je lepší neznat pravdu, stačí když se zná pozitivní   lež a hezká slova, ale to je právě to, co ničí naši společnost. Stále se nám ústy některých poltiků snaží tvrdit a nalhávat, jak je vše pozitivní, dobré, jakých úspěchů jsme, díky demokraciii, členství v EU a NATO dosáhli, ale nikdo oficiálně a otevřene neřekne, či spíše nepřizná, že jsme na tom mnohem hůře, než kdy před tím. A je to i Vaší zásluhou, paní Kubišová, neboť adorujete a upřednostňujete jen ty skutečnosti, které Vám jsou blízké a pro Vás výhodné.
     
Paní Kubišová, bez urážky, mějte i nadále Václava Havla za svého idola, braňte, aby si o něj, jako o rohožku někteří „nýmandi“ čistili obuv, ale buďte také alespoň natolik objektivní, že přiznáte Havlovu dvojakost a rozpolcenost osobnosti (alias muže dvou tváří), kterému Vámi tolik odsuzovaní, jak je  nazývýte „nýmandi“, právem nemohou přijít nejen na jméno pro jeho zku****ý charakter, ale hlavně pro jeho proradné, vlastizrádné jednání.
     
Paní Kubišová, přeji Vám dobré zdraví, pohodu a také další, pro Vás tolik povznášející poblouznění duše ikonou Václava Havla, s pozdravem

Jiří  B a ť a , Holešov 4. ledna 2021


Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%