Svátek má: Michal

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Dárek nad dárky

Bývalá pravicová vláda Petra Nečase stačila ještě nechat pod stromečkem občanům pobírajícím starobní důchod dárek.


Dárek však spíše urážlivý. Každý důchodce, který si nechá zasílat starobní důchod rovnou na bankovní účet, dostal do své schránky dopis s oznámením. S oznámením, že se mu slavnostně zvyšuje od ledna důchod, a to v průměru o 45 korun.

Měla jsem možnost mluvit s některými důchodci, kteří si sami kladli otázku jako já, jestli jenom agenda kolem tohoto poštovního oznámení nestojí minimálně stejně jako ono zvýšení. Považuji opravdu za drzost způsob, jakým vláda krátila prostředky na valorizace penzí, kdy zároveň zvyšovala daně na věci základní potřeby. Valorizace důchodů na důstojnou úroveň, která bude reflektovat zdražování v posledních letech, by měla být zásadním úkolem nové vlády. Kvalita státu se určuje i podle toho, jak se dokáže postarat o své staré občany, kteří si zaslouží úctu a důstojné životní podmínky.

Proto nyní, již příliš dlouho po volbách, od kterých uběhlo přes dva měsíce, čekáme, co skutečně předvede vláda ČSSD, ANO a lidovců. Představitelé stran by měli co nejrychleji ukončit mocenské půtky ohledně rezortů a začít pracovat, jak slibovali. Některé věci již nesnesou velkého odkladu, neboť je na nich závislých mnoho dalších lidí.


Miloslava Vostrá