Svátek má: Xenie

Komentáře

Ano, líp nebude ani v USA ani v Evropě

Jako falešné tóny vyburcují hudebníka k činu, tak informace o otrokářství, jeho vývoji a vině národů za tento řád nutí k reakci stále víc v historii vzdělaných lidí.

Snaží se uvést věci na pravou míru. Chvályhodné, ale zbytečné. O otroky nešlo a nejde. Při zatýkání zemřel zločinec, jehož smrt se zneužívá v boji o moc. Kdyby místo něho zemřela těhotná žena, třeba ta, co nad jeho rakví  pomalu v slzách děkovala za to, že ji nezabil, když mohl, nikdo by si  toho ani nevšiml.

Cirkus, který se rozpoutal, svědčí o tom, že určitá skupina lidí v USA, ale nejenom tam, udělá cokoli, aby se dostala k moci. Zajímavé na této nekulturní revoluci je, že napadá a ohrožuje už i ty, kteří svým dechem pomáhali tento požár rozfoukat. Toto se většinou děje až po vítězství revoluce, kdy vůdci nejsou schopni plnit, co slíbili, a hledá se viník – oběť ve vlastních řadách, protože nepřátelé jsou již umlčeni. Zatím strážci zákona klečí na kolenou, ovce líbají vlkům tlapy a mnozí ovčáci s nimi vyjí.

Když v Lidicích řádili němečtí vlci, vybral si místní pastýř raději smrt se svými ovečkami.Dnes je zase zlo uctíváno jako nástroj spravedlnosti. Co se to děje? Zdá se, že i některým v pozadí dochází, že rozpoutali něco, nad čím ztrácí kontrolu. Předpovědi občanské války se začínají hrozivě naplňovat. Kdo to dokáže zastavit?

USA jsou s revolucí krok před Evropou. I v Evropě se bude situace zhoršovat. Bezpečnost a suverenita naší země musí být pro nás prioritou. Vůdci EU před pár dny předvedli, jak se kupuje jednotná současnost a evropští lídři jak se prodává nezávislá budoucnost. Žádné peníze ale společenskou krizi nevyřeší. Zatím nás tento nenormální svět příliš nedrtí, a i když nám pod okny pochodují pyšné a hrdé menšiny s neukojitelnými potřebami, nároky a vskutku revoluční představou co je a co není fér, převládá v nás pocit, že se to všechno vyřeší nějak samo. Nevyřeší a nikdo nám nepomůže. Musíme spoléhat sami na sebe a podle toho volit své politické zástupce.  Je třeba volit politiky, kteří nelavírují a nemají jednu tvář doma a druhou v Bruselu. Například servilita europoslankyně Charanzové při reakci na projev paní Merkelové byla skandální.

Ne podle slibů, ale podle činů poznáme je!    

Karel PetříkDomníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%