Svátek má: Medard

Komentáře

Zbyněk Stanjura

politik, ODS

Andrej Babiš se vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí

Závěr předvolební kampaně k říjnovým parlamentním volbám je poznamenán snahou předsedy hnutí ANO Andreje Babiše vyhnout se televizní konfrontaci s představiteli pravicové opozice.

České soukromé televize NOVA a PRIMA mu bohužel jdou v tomto jeho záměru na ruku. TV NOVA nedala prostor opozičním stranám, aby mohly tváří v tvář hodnotit čtyřleté vládnutí ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Místo toho rozhodla vysílat den před začátkem voleb pouze duel současných koaličních partnerů ČSSD a ANO Lubomíra Zaorálka a Andreje Babiše.

Toto rozhodnutí je plně v souladu se strategií ANO a ČSSD, které se po společném čtyřletém vládnutí tváří, jakoby byly i ve vládě, i v opozici, podle toho, co se jim hodí. Tento duel je jen předem připraveným divadlem, v němž sehraje roli užitečného idiota lídr ČSSD Lubomír Zaorálek.


Předseda ODS Petr Fiala potvrdil již na začátku září účast v předvolební debatě na TV Prima s Andrejem Babišem a Ivanem Bartošem. Tato debata se měla uskutečnit v neděli 15. října. Až tento týden jsme se dozvěděli, že TV PRIMA účast Petra Fialy v debatě s Andrejem Babišem ruší. Účast předsedy ODS Petra Fialy byla z rozhodnutí TV PRIMA přeložena na 8. října, kde má být jeho soupeřem Lubomír Zaorálek. Andrej Babiš místo toho bude podle našich informací diskutovat v neděli 15. října se zástupcem Starostů a SPD.

Považujeme takovéto ovlivňování předvolebních nálad voličů za skandální a vyzýváme soukromé televize k tomu, aby daly parlamentní pravicové opozici prostor k tomu, aby její zástupci mohli hodnotit uplynulé čtyři roky vládnutí koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL, a to v přímé konfrontaci s klíčovou figurou této vlády A. Babišem, který se jí vyhýbá. Zároveň vyzýváme Českou televizi, aby v superdebatě lídrů neobsazovala místa lídrů ANO a ČSSD, kteří se odmítli superdebaty účastnit.

Zbyněk Stanjura

ČSSD na konci sil chce poslat zemi do ještě větších problémů

ČSSD na konci sil chce poslat zemi do ještě větších problémů

Zbyněk Stanjura 

14. září 2021
Plošné navyšování platů všem státním zaměstnancům, které navrhuje ČSSD, je podle prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury socialistický nesmysl.

Schillerová vyzývá EU k rozpočtové odpovědnosti, jí samotné se ale kasa hroutí

Schillerová vyzývá EU k rozpočtové odpovědnosti, jí samotné se ale kasa hroutí

Zbyněk Stanjura 

11. září 2021
Kozel zahradníkem, tohle si musel říct úplně každý, kdo zaznamenal poslední aktivitu ministerstva financí.

Diskriminace malých podnikatelů musí skončit

Diskriminace malých podnikatelů musí skončit

Zbyněk Stanjura 

29. listopadu 2020
Víme, že současná data o šíření covid-19 nejsou černobílá.

Odklad EET do roku 2023 je faktickým potopením „vlajkové lodi" vlády

Odklad EET do roku 2023 je faktickým potopením „vlajkové lodi" vlády

Zbyněk Stanjura 

17. října 2020
Rozhodnutí ministryně Schillerové navrhnout odložení všech vln EET do konce roku 2022, tedy daleko za konec současné vlády, je faktickým ukončením projektu, který byl „vlajkovou lodí" vlády Andreje Babiše a symbolem byrokratizace podnikatelského prostředí.

Vyčerpání programu COVID II ukazuje nepřipravenost vlády

Vyčerpání programu COVID II ukazuje nepřipravenost vlády

Zbyněk Stanjura 

3. dubna 2020
Ve čtvrtek v 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin!

Vláda nadělila občanům k Vánocům zvýšení daní

Vláda nadělila občanům k Vánocům zvýšení daní

Zbyněk Stanjura 

23. prosince 2019
Občanští demokraté nesouhlasí se zvyšováním daní, které dnes prosadila vládní koalice. Podle občanských demokratů nabízela senátní verze návrhu rozumnou, kompromisní variantu, vláda ji ale odmítla.

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
53%