Svátek má: René

Komentáře

Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM

Tak máme novou armádu

Tak máme novou armádu, je placena z našich daní. I tak by mohli znít titulky novin. Asi všechny občany ČR vyděsilo, když mohli vidět v nedávných dnech výcvik členů útvaru netechnické ztráty energetické společnosti ČEZ.

Tito lidé jsou cvičeni na vyjednávání s neplatiči. A nejsou to jen tak nějací hoši. Mají k dispozici zbraně, učí se bojové techniky, které jsou srovnatelné s výcvikem v armádě a mají jediný úkol poradit si s černými odběrateli elektřiny.
Jistě nikdo z nás neschvaluje odebírání elektrické energie načerno, koneckonců doplácíme na to v konečném důsledku všichni, ale opravdu  je nutné, aby si lidé, kteří tyto odběry mají kontrolovat a proti nim zasahovat si spletli naši zemi s americkým  filmem? Koneckonců navíc když jsou vycvičeni a zasahují v zájmu českého státního podniku? Jsou tedy vycvičeni a placeni ze zisku společnosti, které by jsme si jistě dovedli představit, že budou určeny pro nás všechny. Například tak, že z nich bude podporována česká ekonomika nebo v nich najdeme údajně chybějící peníze ve státním rozpočtu na zvýšení mateřské, platu učitelů či podobné položky na které podle současné vlády náš stát nemá peníze. Je to však také ukázka toho, jak málo je schopna vláda kontrolovat svůj státní podnik.

Po kauzách, které byly v loňském roce například o nehorázných odměnách managementu ČEZu, zlatých padácích a z toho plynoucí nutnosti zvyšování ceny energií, které již dnes jsou na úrovni, která se stává pro mnoho lidí velkou položkou rodinného rozpočtu, je to jen další připomenutí toho, jak lidé dosazeni vládou do dozorčí a správní rady státního podniku nemají kontrolu nad tím, jak se v tomto podniku vlastně hospodaří a co management v ČEZu dělá.

Nechci domýšlet co přijde příště, přála bych si, aby to byla zpráva, která konečně dokáže občanům, že současná vláda ví co je dobré pro občany  a co občané potřebují, zatím se tak však nestalo a tak si vláda sociální demokracie, ODS i tzv. nestranická vláda můžou zatleskat, při kritice snižujících se příjmů do armádního rozpočtu ze všech tří jmenovaných bývalých i současných vlád, můžeme být v klidu. Máme tady novou armádu, armádu, která má šikanovat občany, které se mají občané bát a kterou si my všichni platíme…..   

Pro Prvnizpravy.cz
Kateřina Konečná

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%