Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Schneider: Sonda do hlubin pravicového myšlení

Schneider: Sonda do hlubin pravicového myšlení

K tomuto názvu mě dovedl článek poslankyně Miroslavy Němcové (ODS) na webu <forum24.cz>, nazvaný „Díky, Ameriko!“, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Jan Schneider
16. srpna 2020 - 07:20

Poslankyně Němcová zřejmě nemá potuchy o paměti národa, jinak by se nepouštěla do takové historické vývrtky, fatálně připomínající nejstupidnější chvíle předchozího režimu.(Díky, Ameriko!)

Přiznávám, že titulek jsem záměrně použil velmi nepřesný – to aby si laskavý čtenář mohl udělat představu, kam asi mířím, i když výsledek tohoto mého pohledu bude tristní.

Například v titulku použité slovo „hlubin“ je silně zavádějící. Dovolím si pro vysvětlení lehce upravit výrok G. K. Chestertona: „Mysl poslankyně Němcové odráží nekonečno a jest plna jasných hvězd, neboť podobá se louži – je mělká a stojatá.“

Dalším úskalím je slovo “myšlení“ – odpustíte-li nejprve to přehánění, můžeme se pak zabývat problematikou „pravicového myšlení“ v podání paní poslankyně. Ono ale přitom pravicové myšlení ve skutečnosti existuje!


Hned v úvodu článku píše poslankyně Němcová: „ministr Pompeo je zkušený muž. Jako nedávný šéf CIA má perfektní informace, jako šéf diplomacie umí ,přečístʻ, co je v pozadí vyjádření partnerů, s nimiž vede jednání.“

Nevím, z čeho poslankyně Němcová soudí, že jako bývalý šéf CIA má Pompeo perfektní informace, když Pompeo v CIA nikdy nepracoval, pouze byl něco málo přes rok jejím ředitelem, a nejvýraznější stopu, kterou jeho ředitelování přineslo, shrnuje vlastní Pompeův výrok, citovaný i se zdrojem dokonce na wikipedii: „Byl jsem ředitelem CIA. Lhali jsme, podváděli, kradli jsme…“. Jo, a když se stal šéfem CIA, jmenoval svého bývalého obchodního partnera Briana Bulatao, člověka bez předchozí zpravodajské praxe, šéfem operací CIA ... to fakt musely ty zpravodajské informace přímo „zvonit“!

Poslankyně Němcová se kdovíproč domnívá, že jako šéf diplomacie umí Pompeo číst pozadí výroků. On ale v diplomacii nikdy nepracoval, on se pouze stal ministrem zahraničí .... ledaže ... ledaže by se poslankyně Němcová domnívala, že je to jako s poslanci, kteří zvolením ty všeobecné odbornosti na nejvyšší úrovni prostě tak nějak získají, a mají jich na rozdávání, jako třeba v jejím případě.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)